Sporty ekstremalne w Polsce

Mistery08 / Pixabay

W Polsce mnóstwo jest ciekawych przestrzeni i miejsc, w których możemy uprawiać sporty ekstremalne. W tym kraju doskonale odnajdą się pasjonaci wielu, bardziej wymagających dziedzin sportowych – na przykład wspinaczki górskiej, sportów lotniczych, raftingu oraz nurkowania. Taką aktywność fizyczną możemy połączyć na przykład z wypoczynkiem letnim.

Warto dowiedzieć się, w których miejscach możemy uprawiać sporty ekstremalne w Polsce – a z pewnością nie jest ich mało!

Wspinaczka górska – gdzie w Polsce?

Wspinaczka jest sportem, do którego należy się starannie przygotować. Nie zapomnijmy o odpowiednim ubiorze i obuwiu oraz wszelkich zabezpieczeniach.

Doskonałe warunki, sprzyjające wspinaczce znajdują się w okolicach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W tym regionie niezwykle popularne są Skałki Rzędkowickie. Odnajdziemy tam miejsca do wspinania dla osób dopiero zaczynających przygodę z tym sportem, jak i dla bardziej zaawansowanych, poszukujących niesamowitych wrażeń.
W tym miejscu w Polsce warto zostać przynajmniej na parę dni. Nieopodal punktu wspinaczkowego mieści się pole namiotowe o dobrym standardzie, a także doskonałe zaplecze gastronomiczne.

Nurkowanie w Polsce

Nurkowanie jest z roku na rok coraz popularniejszą dyscypliną sportową. Wymaga nie tylko doskonałej umiejętności pływania, ale przede wszystkim kontrolowania oddechu i całego swojego ciała.
Na terenie Polski działają liczne szkoły i firmy, które zrzeszają nurków i osoby, które chciałyby uprawiać ten niezwykły sport.
Nurkować możemy nie tylko w Morzu Bałtyckim, ale również w licznych przystosowanych do tego jeziorach i zalewach. Wiele z nich mieści się na Mazurach. Znajdziemy tam również dobrze zaopatrzone bazy nurkowe.
Niektóre z tych jezior na Mazurach to:

  • Hańcza,
  • Łańskie,
  • Gim,
  • Pluszne,
  • Leleskie.

Nurkowania możemy próbować również w innych częściach kraju, w zbiornikach, takich jak:

  • Piaseczno oraz Białe Włodawskie (województwo lubelskie),
  • Zakrzówek oraz Kryspinów (województwo małopolskie),
  • Solina (województwo podkarpackie).