Co oznacza skrót EMS?

jarmoluk / Pixabay


Rozwinięcie skrótu

Trening EMS to po angielski Electrical Muscle Stimulation, co po polsku oznacza po prostu elektrostymulację mięśniową. Tego rodzaju trening polega na podpięciu osoby trenującej do specjalnej sieci urządzeń, dzięki którym trwający trzydzieści minut wysiłek fizyczny zostanie w organizmie jakby przemnożony. W efekcie uzyskuje się to samo, co po kilku treningach tradycyjnych. Dzięki impulsom przekazywanym do mózgu, podczas ćwiczeń, mięśnie zyskują zdecydowanie więcej, dzięki czemu EMS znacznie przerasta skutecznością siłownię tradycyjną. Angażując się w tego rodzaju trening, wystarczy powtarzać go dwa razy w tygodniu, żeby efekty przyszły już po około pięciu, sześciu sesjach.

Skrót EMS oznacza elektrostymulację, która w dzisiejszych czasach stosowana jest w treningach przyspieszających przyrost tkanki mięśniowej. Siłownia EMS to dziś pojęcie znane powszechnie, jednak nie zawsze wyglądało to tak samo. Już w czasach starożytnych przykładano do ciała chorego ryby gromadzące w swoim ciele ładunki elektryczne po to, aby złagodzić, chociażby ból głowy. Przełomem, który pozwolił zastosować elektrostymulację w sposób dzisiejszy, były badania naukowe przeprowadzone w 1780 roku, kiedy to Francuzi potraktowali impulsami elektrycznymi żabie udka. Efekty przerosły oczekiwania, przez co na całym świecie rozpoczęły się badania nad tym konkretnym tematem.

Siłownia EMS – efekty treningu

Widoczne już po kilku sesjach efekty sprawiają, że siłownia typu EMS zyskała sobie w ostatnich latach zdecydowanie dużo zwolenników, a wręcz wiernych fanów tego rodzaju ćwiczeń. Ćwicząc w taki sposób, bardzo szybko poprawimy wydolność fizyczną naszego ciała i zredukujemy tłuszcz, co jest zwykle głównym powodem rozpoczęcia każdego rodzaju treningu przez osoby w naszym społeczeństwie.