Gdzie kupić wysokiej jakości narzędzia stomatologiczne?

Kupienie wysokiej jakości asortymentu medycznego nie jest wcale takie łatwe. Najważniejszym aspektem podczas takiej transakcji jest wybranie producenta lub sklepu, który oferuje certyfikowany i sterylny asortyment spełniający podstawowe wymagania. Na rynku można trafić na wielu nieuczciwych sprzedawców, którzy proponują narzędzia średniej jakości.

Narzędzia stomatologiczne mają za zadanie ułatwić pracę lekarzowi oraz poprawić komfort pacjenta. Dzięki nim diagnoza czy wykonanie jakiegoś zabiegu staje się o wiele łatwiejsze i szybsze. Ważne jest, aby miały one wysoką jakość i zapewniały bezpieczeństwo zarówno lekarzowi, jak i pacjentowi.

Czy narzędzie stomatologiczne muszą mieć swoją dokumentację?

Chociaż nie ma jednoznacznych przepisów, które określają konkretną dokumentację każdego narzędzia stomatologicznego. Ważne jest jednak, że osoba, która zajmuje się ich produkowaniem i dystrybucją, podlega ścisłej kontroli oraz powinna posiadać odpowiednie upoważnienia.

Narzędzia stomatologiczne muszą jednak spełniać pewne wymagania, aby były dopuszczone na rynek. Przykładowo regulację nakładane przez Unię Europejską dotyczą materiału wykonania narzędzi, odporności na korozję i łatwości późniejszej sterylizacji.

Odpowiednie opakowanie to podstawa!

Bardzo istotny jest sposób pakowania narzędzi medycznych przez producenta. Istnieje wiele czynników, przez które narzędzia stomatologiczne nie są możliwe do użytku np. duża wilgotność w opakowaniu, wysokie zasolenie, źle dobrane środki czyszczące czy zły sposób sterylizacji etc. Zamówione narzędzia powinny dotrzeć do odbiorcy zapakowane w sterylne opakowania (najczęściej są to opakowania jałowe) oraz z odpowiednimi atestami, które potwierdzają wysoką jakość oraz dopuszczenie do obrotu na rynku. Ponadto po ich odpakowaniu lekarz powinien dokonać oględzin i w razie usterek (wgniecenia, wyszczerbienia, przekrzywienia, ślady korozji), a w razie ich wystąpienia odesłać i wymienić uszkodzone narzędzie.