Czy są dobre kwasy tłuszczowe?


Kwasy omega 3 6 9 to podstawowe nienasycone kwasy tłuszczowe występujące w naszej diecie. Wśród przedstawicieli tych kwasów znajdziemy takie kwasy jak EPA, DHA, ALA z rodziny Omega 3, kwas arachidonowy, kwas linolowy oraz kwasy nerwonowy, oleinowy i erukowy. Właściwe proporcje poszczególnych kwasów tłuszczowych są bardzo ważne dla zachowania zdrowia naszego organizmu i wszyscy powinniśmy dążyć do tego, aby zmaksymalizować swoje szanse na dobre zdrowie i samopoczucie. Już dzisiaj wybierzmy to, co nam oferują nowoczesne rozwiązania dietetyczne w tym zakresie i postawmy na to już dzisiaj aktywnie.

Jakie proporcje muszą zachować kwasy omega 3 6 9?

Każdy z tych kwasów jest bardzo ważny dla naszego organizmu. Kwasy omega 3 6 9 pełnią wiele istotnych funkcji w ustroju, do których zalicza się regulację pracy układu nerwowego, regulację gospodarki elektrolitowej, wpływ na produkcję enzymów, hormonów oraz regulację stanu zapalnego. Przewaga jednej grupy kwasów powoduje jednak zaburzenia właściwej pracy organizmu, np. w przypadku kwasu omega 6 związane to jest z nasileniem odpowiedzi zapalnej i jej wszelkimi konsekwencjami, do czego zalicza się przyśpieszone starzenie komórkowe, degeneracja komórek, wzrost ryzyka naczyniowego, a nawet zwiększenie ryzyka zachorowania na niektóre nowotwory. Trzeba to tego odpowiedzialnie podejść i korygować właściwie proporcje poszczególnych kwasów.

O czym należy pamiętać?

Bezwzględnie powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby poszczególne kwasy omega 3 6 9 znajdowały się w optymalnych proporcjach. Najłatwiej jest suplementować kwasy omega 3, ponieważ to ich najczęściej brakuje w diecie, aby zrównoważyć podaż innych kwasów tłuszczowych.

Koniecznie odwiedź stronę: https://estrovita.pl/